(DENEME)

YAZAR: BERRANUR YURUK

Kedi insanı mısınız köpek insanı mı? Ben insan köpeğiyim, nankör kalbimi saymazsak. Kaç kez güvenmiş kaç kez küllenmiştir ama yine de yanıp kor olmak ister. Yaşça büyük hayal kırıklıklarım ben yeni an’larımı zihnimin zindanlarına mâhkum ederken öğüt verir bana. Aynı hatayı tekrar etmemek uğruna susarak yüreğinizde daha ince sızılarla başladığınız oldu mu yeni bir güne? Olduysa eğer, anlarsınız beni de. İçten çığlıkları suskunluğumuza saklamak zordur, bunların farkına varansa pek yoktur. Çünkü şairin de dediği gibi: “Ah kimselerin vakti yok durup ince şeyleri anlamaya”.*

Bir gülüşü, bir bakışı, bir dostun samimiyetini alıp da riyasız gönlünüzün saklı bahçesine can suyu yaparsanız, gün gelip bunlar kaybolduğunda solar tüm çiçekleriniz. Güller arasındaki dikenli çalı gibi bazen yalnız yaşamayı da öğrenmek gerek bu yüzden, herkes dikeni olmaya razı geleceği gülü yanı başında bulamaz elbet. Belki benim nazenin gülüm de başka bir gezegende fanusunda beklemektedir beni.

“Ben bu dünyanın insanlarından sıkıldım, gideceğim, kafesimin kapısını sen aç anne!”**

*Gülten Akın-İlkyaz

**Küçük İskender-Rock Manifesto

TEŞEKKÜR: Bu yazıyı yazmam için beni harekete geçiren, yazdıklarımı paylaşabilme cesaretini göstermemi sağlayan, fikir ve eylemleriyle tüm öğrencilere destek olmak için çok çabalayan kıymetli hocam Ahmet Fevzi KİBAR’ a teşekkür ederim.

Ayrıca yorumları ve eleştirileriyle yazımı güzelleştirmeme katkı sağlayan arkadaşlarım Elif YILMAZ, Muhammed Enes TAVLİ, Mustafa SİNCAR ve Turabi TİLKİ’ ye teşekkür ederim.

Yazar Hakkında

Ahmet Fevzi Kibar

Akademisyen, Hukuki Danışman ve Yazar Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Özel Hukuk yüksek lisans mezunu ve İstanbul Üniversitesi Özel Hukuk doktora eğitimi (devam ediyor). Kişiler, Aile, Eşya, Miras, Borçlar, Gayrimenkul, Fikri Mülkiyet ve Ürün Sorumluluğu Hukuku alanlarında çalışma yapmaktadır. Ayrıca hikâye, deneme ve eleştiri yazarlığı da yapmaktadır. Evli ve baba.

Yazarın Diğer İçerikleri